Sipoon hevosjalostusseura

Match Show'n tuloksia

Leluluokan iloisia osallistujia

Hevoset:
Best in Show I: Ai.Ka. Eifiona
BIS II:  Moondelight Lord Loxley
BIS III: Ai.Ka. Cheelia

Koirat:
Best in Show I: "Profi", belgian paimenkoira, Essi Sirola
BIS II: "Svante", iso villakoira, Tiina Koskinen
BIS III: "Lulu", norfolkin terrieri, Konsta Kosonen

Lelukisa:
Kaunotar-koira ja Taika 
Ruffe-koira ja Franz 
Musta Ori -hevonen ja Frans 
Lansu-hevonen ja Selina

(Kuvat julkaistaan yhdityksen blogissa http://sibbohaf.blogspot.fi/ mahdollisimman pian.)

Sipoon hevosjalostusseura

Aikaisempia kirjoituksia

Sipoon hevosjalostusseura

Sipoon hevosjalostusseura ry (Sibbo hästavelsförening r.f.) on yhdistys kaikille hevosista kiinnostuneille. Jäseniä yhdistyksessä on n. 100, edustaen suomenhevosia, lämminverisiä ravureita, ratsuja sekä poneja. Toimintaan kuuluu erilaiset kurssit, tiedotustilaisuudet, näyttelyt sekä muut tempaukset. Yksi yhdistyksen tavoitteista on tehdä hevonen tutuksi suurelle yleisölle, joten useimmat tapahtumat järjestetäänkin Sipoon keskustassa. Lapset ja nuoret ovat aina olleet yhdistykselle tärkeitä. Yhdistyksen virallinen kieli on ruotsi, mutta toiminta on kaksikielistä. Kotisivu: www.sipoo.fi/hastavelsforening/

Uusimmat mielipiteet