Sipoon hevosjalostusseura

Hevosten ja koirien Match Show Nikkilässä la 6.8.2011

Jenny Wiik

Sibbo hästavelsförening eli Sipoon hevosjalostusseura järjestää jälleen supersuositun Match Show'n, jossa mukana viime vuotiseen tapaan hevosten lisäksi myös koirat! Näyttelykuntoon suittuja nelijalkaisia on mahdollisuus tulla ihastelemaan kylän keskeisimmälle paikalle, Nikkilän Koulukeskuksen hiekkakenttälle, lauantaina 6.8.2011 klo 10 alkaen. Paikalla palvelee aina niin herkullinen buffa ja löytöjä voi tehdä hevostarvikekirppiksellä!

Hevosten ja koirien ilmoittautumistiedot löytyvät yhdistyksen >>kotisivuilta.

Lämpimästi tervetuloa!

Sipoon hevosjalostusseura

Aikaisempia kirjoituksia

Sipoon hevosjalostusseura

Sipoon hevosjalostusseura ry (Sibbo hästavelsförening r.f.) on yhdistys kaikille hevosista kiinnostuneille. Jäseniä yhdistyksessä on n. 100, edustaen suomenhevosia, lämminverisiä ravureita, ratsuja sekä poneja. Toimintaan kuuluu erilaiset kurssit, tiedotustilaisuudet, näyttelyt sekä muut tempaukset. Yksi yhdistyksen tavoitteista on tehdä hevonen tutuksi suurelle yleisölle, joten useimmat tapahtumat järjestetäänkin Sipoon keskustassa. Lapset ja nuoret ovat aina olleet yhdistykselle tärkeitä. Yhdistyksen virallinen kieli on ruotsi, mutta toiminta on kaksikielistä. Kotisivu: www.sipoo.fi/hastavelsforening/

Uusimmat mielipiteet