Sipoon teatteri

Sipoon teatteri: Sherlock seikkailee Söderkullan kesässä 2013

SHERLOCK HOLMES JA MORIARTYN NAAMIO

Jännitysnäytelmä kantaesityksenä! Ensi-ilta 25.7.2013

Tulevan kesän esitys on jo kolmas brittiläinen näytelmä, jonka Sipoon teatteri tuottaa kantaesityksenä  piristämään suomalaista teatteritarjontaa. Edelliset näytelmät - Pokka pitää ja Maanalainen armeija iskee jälleen - ovat lähteneet jo mukavasti kiertoon Suomessa.

Odotettavissa on jännitystä ja yllätyksiä kunnon Sherlock Holmes -tyyliin. Näytelmän ensi-ilta on torstaina 25.7.2013 Söderkullan kartanon ulkonäyttämöllä. Jos kaikki suunnitelmat menevät nappiin, on katsomo ensi kesänä puolittain katettu!

Odotettavissa on jännitystä ja yllätyksiä kunnon Sherlock Holmes -tyyliin. Näytelmän ensi-ilta on torstaina 25.7.2013 Söderkullan kartanon ulkonäyttämöllä. Jos kaikki suunnitelmat menevät nappiin, on katsomo ensi kesänä puolittain katettu!

Lippuvarauksia - varsinkin ryhmille - voi tehdä jo lähettämällä viestiä teatterin sähköpostiosoitteeseen [email protected] tai soittamalla numeroon 045 - 132 5664.

Lisätietoja: Riitta Kaukonen, [email protected], 0400 759 875

Sipoon teatteri

Aikaisempia kirjoituksia

Sipoon teatteri

Etelä-Sipoon Nuorisoseura ry on perustettu jo vuonna 1948. Varhaisimmissa asiakirjoissa mainitaan perustajajäsenenä mm. sipoolainen kuuluisuus nobelisti A. I. Virtanen. Seuran nykypäivän näkyvin toimintamuoto on Sipoon teatteri. Teatteritoiminnan aktiiviset harrastajat ovat esiintyneet kesäisin jo yli 20 vuoden ajan Söderkullan kartanon luonnonkauniilla ulkonäyttämöllä. Syksyllä 2010 alkoi laajamittainen lasten ja nuorten teatteritaiteen perusopetus yhteistyössä Sipoon kunnan ja Kansalaisopiston kanssa. Tässä toiminnassa on mukana lähes 50 opiskelijaa. Teatteritaiteen koulutusta järjestetään kahdessa ryhmässä sekä Söderkullassa että Nikkilässä. Kyseessä on useita vuosia kestävä erittäin kattava teatteritaiteen koulutus, joka antaa lapsille ja nuorille loistavat ilmaisun ja yhteistyön taidot elämää ja tulevaa opiskelua varten. Kaikkeen toimintaan voi perehtyä paremmin seuran nettisivuilla osoitteessa www.sipoonteatteri.fi. Sieltä löytyvät myös tiedot näyttämö- ja muun toiminnan yhteyshenkilöistä.

Uusimmat mielipiteet