Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Liikunnanopettaja luki innokkaasti juristiksi ja keskittyy nyt perheoikeuteen: "Mitä enemmän pystytään järjestämään sovussa, sen parempi kaikille osapuolille"

Työelämä: Oikeustiede osoittautui yllättävän kansantajuiseksi ja vei Jussi-Pekka Hanhelan mukanaan. Sipoon opistossa hän opettaa syksyllä testamentin tekoa.

Oikeustieteen maisteriksi lähes viisikymppisenä valmistunut Jussi-Pekka Hanhela osaa nimetä sen hetken, joka muutti hänen elämänsä. Hanhela seisoi Vaasan hovioikeuden edessä ihailemassa näyttävää rakennusta, kun hän sisäisti syvän kiinnostuksensa oikeustieteeseen. Hän googlasi vielä samana iltana, missä sitä voisi opiskella.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.